NA CZYM POLEGA OBSŁUGA INWESTYCJI BUDOWLANYCH?
Rynek usług budowlanych związanych z realizacją przedsięwzięć infrastrukturalnych i kubaturowych stanowi ważny czynnik rozwoju gospodarczego. Z kolei Warszawa to miasto, w którym popyt na nieruchomości usługowe i mieszkania cały czas rośnie, dlatego nieustannie pojawiają się nowe inwestycje budowlane. Realizacja tego rodzaju inwestycji wiąże się z koniecznością przestrzegania wielu przepisów prawnych – ich ignorowanie może mieć bardzo poważne skutki dla inwestora. Dużym zainteresowaniem cieszy się więc obsługa prawna inwestycji budowlanych realizowana przez wyspecjalizowaną kancelarię. Na czym to polega i jakie korzyści przynosi?
Czym jest obsługa inwestycji budowlanych?
Obsługa inwestycji budowlanych to wszechstronna usługa pomocy prawnej z zakresu prawa budowlanego, administracyjnego, cywilnego oraz innych działów prawa, które mają bezpośredni związek z inwestycjami budowlanymi. Celem Kancelarii przyjmującej zlecenia budowlane jest niesienie kompleksowej pomocy prawnej, związanej między innymi ze zwiększaniem bezpieczeństwa inwestycji czy dbaniem o formalnoprawne aspekty budowy.
Doświadczony radca prawny z Warszawy może pomóc zarówno osobom prywatnym, jak i inwestorom z małych i dużych przedsiębiorstw. Z pomocy prawnej przy obsłudze inwestycji budowlanych może więc skorzystać każdy, komu zależy na budowaniu zgodnie z obowiązującymi przepisami. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnych komplikacji, kosztownych kar i niepożądanych błędów.
Zakres obsługi inwestycji budowlanych
Zlecenia budowlane obsługiwane są w kilku obszarach. Pierwszym z nich jest obszar administracyjny – kancelaria może reprezentować inwestora w postępowaniach sądowych i administracyjnych, dotyczących m.in. uzyskania pozwoleń na budowę, decyzji środowiskowych, zmian przeznaczenia nieruchomości. Kolejnym obszarem jest wsparcie inwestycyjne, które polega m.in. na sporządzaniu umów, rekomendacji rozwiązań prawnych czy bieżącym doradztwie prawnym w zakresie realizowanego przedsięwzięcia. Radca prawny może również pomóc w sprawach sądowych z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, zajmując się na przykład regulowaniem stanów prawnych nieruchomości, rozwiązywaniem kwestii spornych powstałych w relacjach między uczestnikami procesu budowlanego, bądź też w stosunkach między inwestorami, wykonawcami, podwykonawcami a osobami trzecimi.
Podsumowując, obsługa inwestycji budowlanych może obejmować następujące usługi pomocy prawnej:
- przygotowywanie dokumentacji przetargowej,
- reprezentowanie inwestorów ubiegających się o uzyskanie stosownych pozwoleń i decyzji,
- reprezentowanie inwestorów i innych uczestników procesu budowlanego przed sądami i urzędami,
- sporządzanie opinii prawnych w zakresie zaistniałych sporów,
- doradztwo w przygotowywaniu i koordynowaniu inwestycji budowlanych,
- sporządzanie i negocjowanie umów,
- korzystanie z nadzwyczajnych środków prawnych, np. wniosków o stwierdzenie nieważności decyzji lub wznowienie postępowania.
Obsługa prawna inwestycji budowlanych – korzyści dla inwestora
Nieznajomość prawa budowlanego nie tłumaczy nieprawidłowości popełnionych przez inwestora – jego obowiązkiem jest więc zadbanie o należyte zaplecze prawne, które pozwala na właściwe zabezpieczenie przysługujących mu praw i interesów. Współpraca z kancelarią specjalizującą się w obsłudze prawnej inwestycji budowlanychminimalizuje ryzyko problemów prawnych, pozwala uniknąć konsekwencji związanych z niedopełnieniem obowiązków i upraszcza proces budowy pod względem formalnoprawnym.
Kancelaria, która przyjmuje zlecenia budowlane, zapewnia bezpieczeństwo prawne inwestycji, a także znacznie odciąża inwestora, który może skoncentrować się na realizowaniu budowy. Dodatkową zaletą obsługi inwestycji budowlanych jest wsparcie w zakresie opracowania inegocjacji warunków współpracy z wykonawcami, podwykonawcami oraz innymi podmiotami zaangażowanymi w realizację przedsięwzięcia.
- KIEDY MOŻNA ODSTĄPIĆ OD UMOWY O ROBOTY BUDOWLANE I UMOWY O DZIEŁO? Podstawowe przesłanki ustawowe.
- USTAWOWE I UMOWNE ODSTĄPIENIE OD UMOWY GOSPODARCZEJ - podstawy, różnice i skutki
- POTRĄCENIE USTAWOWE I UMOWNE W SPORACH GOSPODARCZYCH
- NA CZYM POLEGA ODPOWIEDZIALNOŚĆ CZŁONKA ZARZĄDU SPÓŁKI Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?
- JAK POZBYĆ SIĘ NIECHCIANEGO WSPÓLNIKA SPÓŁKI Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?
- SKARGA KASACYJNA I SKARGA NADZWYCZAJNA - podstawowe różnice.
- DOBRA OSOBISTE W INTERNECIE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ USŁUGODAWCY HOSTINGU ZA ICH NARUSZENIE.
- CZY PRZY WYDZIEDZICZENIU NALEŻY SIĘ ZACHOWEK?
Nasze najnowsze artykuły:
-
Oferta Kancelarii:
- Odszkodowania od Skarbu Państwa
- Ochrona Dóbr Osobistych
- Skargi Kasacyjne
- Odszkodowania za Błędy Medyczne
- Prawo Budowlane
- Pozwy Zbiorowe
- Spory z Zakresu Prawa Pracy